منظور از خدمات سئو چیست؟
منظور از خدمات سئو چیست؟
فهرست مطالب

خدمات سئو چیست و چه اهمیتی برای کسب و کار دارد؟

بهینه سازی وب‌سایت برای موتور جستجو یکی از تاثیرگذارترین استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌آید. از همین رو اکثر کسب و کارها قسمتی از بودجه خود را بر روی استفاده از خدمات سئو سرمایه گذاری می‌کنند. اما خدمات سئو چیست؟ چرا برای کسب و کارها مهم است؟ از کجا می‌توان خدمات حرفه‌ای سئو دریافت کرد؟

با استفاده از خدمات سئو، صفحات سایت در جستجوهای مرتبط بیشتری ظاهر می‌شوند و کیفیت و کمیت ترافیک ارگانیک افزایش پیدا می‌کند. فریلنسرها، مشاورها و آژانس‌های سئو، همگی انواع خدمات سئو را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

با من در این پست همراه باشید تا با خدمات سئو و اهمیت آن برای کسب و کارها بیشتر آشنا شوید.

 

خدمات سئو چیست؟

خدمات سئو به خدماتی گفته می‌شود که توسط مشاور سئو، فریلنسر یا آژانس سئو ارائه می‌شوند که به وسیله آن سایت مشتریان را برای موتورهای جستجو بهینه سازی می‌کنند تا رتبه بندی صفحات را افزایش داده و ترافیک ارگانیک مرتبط بیشتری جذب کنند.

بخش عمده خدمات سئو شامل سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال می‌باشند. اکثر افراد و شرکت‌هایی که خدمات سئو ارائه می‌دهند، در صورت نیاز مشتریان خود تمامی این موارد را به صورت جداگانه در اختیارشان قرار می‌دهند.

خدمات سئو حرفه‌ای‌تر با رویکردی سمنتیک و برای در ارائه اطلاعات غنی‌تر به مخاطبان و نشان دادن تخصص وبسایت به موتور جستجو ارائه می‌گردند. با استفاده از خدمات سئو سایت، استراتژی سئو منحصر به فردی برای وبسایت خود بدست خواهید آورد.

 

مثالی از استفاده خدمات سئو

برای اینکه خدمات سئو را بهتر درک کنید، اجازه دهید که یک مثال برای شما بزنم.

یک تعمیرگاه لوزام خانگی الکترونیکی ممکن است که از خدمات سئو برای دیده شدن در نتایج جستجوهای زیر استفاده کند:

تعمیر یخچال فریزر در منزل

تعمیر تلویزیون LCD

تعمیر جارو برقی سونی

تعمیرات و سرویس اسپلیت

استراتژی سئویی که باید برای چنین وبسایتی در نظر گرفته شود شامل موارد زیر می‌باشد:

آنالیز سئو وبسایت و پیدا کردن نقاط ضعف و فرصت‌های موجود

بررسی رقبا از نظر پوشش محتوا، عمق محتوا و لینک سازی

تولید محتوا بهینه شده برای موضوعات مورد نیاز

ایجاد لینک سازی داخلی با توجه به ارتباط بین صفحات

ایجاد کمپین ریپورتاژ برای تقویت رتبه بندی صفحات

و …

این تنها یک مثال ساده و بسیار کوتاه از یک وبسایت نیازمند به خدمات سئو و راهکارهای درنظر گرفته شده جهت کسب رتبه بندی صفحات آن می‌باشد. گاهی آنالیز یک وبسایت ماه‌ها به طول می‌انجامد یا سایت مورد نظر صدها یا هزاران محتوا بهینه شده نیاز خواهد داشت که همگی این‌ها پیچیدگی‌های خاص خود را دارند.

 

خدمات سئو شامل چه مواردی می‌باشد؟

خدمات سئو معمولا به دو شکل به کسب و کارها ارائه می‌شود. در نوع اول، خدمات سئو به صورت خدمات جامع یا خدمات 360 درجه که تمامی جنبه‌های سئو را در بر می‌گیرد به کسب و کارها ارائه می‌شود. نوع دوم بر اساس نیاز مشتریان و به صورت تخصصی، بخش خاصی از فرآیند سئو را شامل می‌شود. این بخش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 

خدمات سئو داخلی

منظور از خدمات سئو داخلی (On-page)، فرآیندهایی است که بر روی صفحات وبسایت پیاده سازی می‌شوند تا صفحات وب را برای کوئری‌های مورد نظر در صفحه SERP موتور جستجو رتبه بندی کند. معمولا این خدمات شامل بهینه سازی متا تگ‌ها، بهینه سازی محتوا، بهبود لینک سازی داخلی و بهینه سازی صفحات با توجه به هدف جستجو می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات سئو داخلی، بهبود لینک سازی داخلی وب‌سایت است. صفحات سایت به وسیله لینک‌ها به هم متصل می‌شوند. در هنگام لینک سازی داخلی باید ارتباط بین صفحات وبسایت، به شکل صحیحی به کاربران و موتور جستجو نمایش داده شود. همچنین انکر تکست‌های به کار گرفته شده در لینک‌های داخلی باید بازگو کننده موضوع کلی یا بخشی از محتوا صفحه‌ای که به آن اشاره می‌کنند، باشند.

 

خدمات سئو تکنیکال

خدمات سئو تکنیکال در جهت تسریع کراولینک و ایندکسینگ صفحات وبسایت و رفع خطاهای موجود در سایت ارائه می‌شود. پس از آنالیز فنی سئو سایت، متخصصان فرآیند‌های لازم را بر روی سایت انجام می‌دهند. سئو فنی شامل ایجاد و کانفیگ فایل Robots.txt، ایجاد، بهینه سازی و ارسال نقشه سایت به موتور جستجو، قرار دادن اسکیما در صفحات و … می‌باشد.

با استفاده از خدمات سئو تکنیکال، وب‌سایت شما به Search Console گوگل متصل خواهد شد و تمامی ارورهای وبسایت شناسایی و رفع می‌گردند. علاوه بر این با بهینه سازی سرعت وب‌سایت و ایجاد طراحی واکنشگرا، تجربه کاربری (UX) صفحات وبسایت شما بهبود پیدا می‌کند.

 

خدمات سئو خارجی و لینک‌سازی

سئو خارجی و لینک سازی یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها در بهبود رتبه بندی صفحات یک وبسایت است. برخی از متخصص‌ها یا آژانس‌های سئو تنها به صورت تخصصی خدمات سئو خارجی به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این تکنیک‌ها شامل ایجاد بک‌لینک از سایت‌های معتبر و مرتبط با نیچ وبسایت مورد نظر می‌باشد.

 

خدمات سئو محلی

خدمات سئو محلی با ایجاد استراتژی مخصوص به هر وبسایت، به کسب و کارها کمک می‌کند تا در نتایج محلی گوگل و برای جستجوهای مرتبط بیشتر دیده شوند. هر کسب و کاری که دارای یک پایگاه فیزیکی (فروشگاه، تعمیرگاه، رستوران و …) است یا به یک منطقه جغرافیایی خاص خدمات می‌دهد، می‌تواند از این خدمات بهره‌مند شود.

با استفاده از خدمات سئو محلی، می‌توانید وب‌سایت خود را در دایرکتوری‌های محلی ثبت کنید، اسکیماهای مورد نیاز برای این نوع بهینه سازی را در صفحات سایت خود قرار دهید و موقعیت مکانی خود را در گوگل مپ به ثبت برسانید.

 

خدمات سئو فروشگاهی

با استفاده از خدمات سئو سایت فروشگاهی، خدمات حرفه‌ای به کسب و کار آنلاین ارائه خواهد شد و محصولات و خدمات آن‌ها در جستجوهای مرتبط به نمایش درمی‌آید. این فرآیند مبتنی بر بهینه سازی صفحات محصول، دسته بندی‌ها و استفاده از نشانه‌گذاری اسکیما محصول در وبسایت می‌باشد.

 

خدمات آنالیز سئو

خدمات تجزیه و تحلیل و آنالیز سئو در راستای بررسی سایت و پیدا کردن مشکلات سایت، یا پیدا کردن فرصت‌های موجود جهت گسترش وبسایت می‌باشد. این خدمات معمولا به صورت مستندسازی مشکلات پیدا شده، توصیه‌هایی برای رفع مشکلات و مشاوره در طول پیاده سازی فرآیند سئو است.

 

خدمات سئو وبسایت وردپرسی

تخمین زده شده است که در سال 2022 در حدود 1/4 میلیارد وبسایت وجود دارد که بیش از 455 میلیون از آن‌ها توسط CMS وردپرس پشتیبانی شده‌اند. از همین رو خدمات سئو وردپرس به یکی از پر تقاضاترین خدمات سئو تبدیل شده است.

خدمات سئو وردپرس به خدماتی گفته می‌شود که با بهینه سازی وبسایت وردپرسی سعی در افزایش رتبه بندی و بالا بردن ترافیک ارگانیک ورودی دارد.

در صورت استفاده از خدمات سئو وردپرس، فرآیندهای زیر بر روی وبسایت شما پیاده سازی خواهد شد:

  • بررسی تنظیمات ایندکسینگ و دیده شدن سایت توسط موتور جستجو.
  • بهینه سازی و مشخص کردن ساختار آدرس صفحات سایت.
  • انتخاب قالب وردپرس بهینه برای طراحی سایت
  • نصب و تنظیم افزونه سئو مناسب.
  • پیاده سازی سئو تکنیکال بر روی سایت.
  • تولید محتوا و بهینه سازی محتوای صفحات.
  • ایجاد استراتژی سئو خارجی و کسب بکلینک.

 

خدمات تحقیق کلمه کلیدی و ایجاد نقشه موضوعی

با استفاده از تحقیق کلمات کلیدی، کلمات و کوئری‌هایی که کاربران برای رسیدن به محصولات و خدمات شما جستجو می‌کنند، بدست آورده می‌شود. اما انجام این کار به تنهایی کافی نیست و باید با توجه به این کلمات، نقشه کاملی از موضوعات و محتواهای مورد نیاز و ارتباط آن‌ها با یکدیگر ترسیم شود تا تخصص وبسایت در موضوع مورد نظر، به کاربران و موتور جستجو نمایش داده شود.

 

اهمیت استفاده از خدمات سئو برای کسب و کارها

کسب و کارها همیشه به دنبال جذب مشتری بیشتر و افزایش فروش و درآمد خود هستند. سئو ابزاری است که به کسب و کارها کمک می‌کند تا به این هدف دست پیدا کنند.

خدمات بهینه سازی موتور جستجو یک سرمایه‌گذاری و استراتژی بلند مدت است که به کسب و کارها کمک می‌کند تا به صورت ارگانیک بیشتر دیده شوند و بازدیدکننده بیشتری جذب نمایند. افزایش بازدید کننده به معنای افزایش ورود مشتریان بالقوه است و با داشتن استراتژی مناسب می‌توان آن‌ها را به مشتری و فروش تبدیل کرد.

از طرفی بهینه سازی موتورهای جستجو ROI خوبی دارد و به همین دلیل است که در بازاریابی اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

 

از کجا می‌توان خدمات حرفه‌ای سئو دریافت کرد؟

اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی خدمات سئو هستید، اما نمی‌دانید از کجا خدمات بهینه سازی موتور جستجو مورد نیاز خودتان را پیدا کنید، در جای درستی قرار گرفته‌اید. من با سال‌ها مطالعه و تحقیق در مورد روش‌های سئو و انجام انواع پروژه‌های سئو موفق، آماده‌ تا حرفه‌ای‌ترین خدمات بهینه سازی وب‌سایت مورد نیازتان را به شما ارائه دهم.

برای دریافت و استفاده از خدمات بهینه سازی وب‌سایت به صفحه خدمات سئو حرفه‌ای مراجعه کنید و با پر کردن فرم موجود یا تماس با من، هماهنگی‌های لازم جهت شروع بهینه سازی وبسایت‌تان انجام دهم.

 

هزینه خدمات سئو در ایران چقدر است؟

هزینه و قیمت خدمات سئو در ایران بسیار متنوع است و از وبسایتی به وبسایت دیگر تغییر می‌کند. هزینه خدمات بهینه سازی وبسایت بسته به نوع وبسایت (شرکتی، آموزشی، فروشگاهی و …)، حوزه کاری، حجم کار و تعداد صفحات و رقبای موجود، تغییر پیدا می‌کند.

عامل دیگری که در خدمات سئو تاثیرگذار است، آژانس یا مشاور سئویی است که از خدمات آن استفاده می‌کنید. هرچه تجربه و دانش فرد یا مجموعه بیشتر باشد، قیمت خدمات آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

در صورتی که می‌خواهید با قیمت‌ها و روش قیمت گذاری سئو در ایران بیشتر آشنا شوید، توصیه می‌کنم که مقاله تعرفه سئو و مدل‌های قیمت گذاری آن در ایران را مطالعه نمایید.

 

آیا خودم می‌توانم وبسایتم را سئو کنم یا بهتر است که از خدمات سئو استفاده کنم؟

بله در صورتی که به سئو مسلط باشید می‌توانید خودتان سئو وبسایت‌تان را انجام دهید. یادگیری سئو و مسلط شدن بر اصول و نکات بهینه سازی وب‌سایت زمان‌بر است. همچنین برای انجام صحیح این نکات به تمرین و کسب تجربه نیاز دارید. در صورتی که علاقه دارید خودتان سئو وبسایت‌تان را انجام دهید، توصیه می‌کنم مقالات آموزشی موجود در وبلاگ آموزشی سئو را مطالعه کنید تا با تمامی نکات و روش‌های سئو آشنا شوید.

اما اکثر کسب و کارها به دنبال سرمایه گذاری در خدمات سئو هستند. دلایل خوبی برای این کار وجود دارد:

صرفه جویی در زمان: پیاده سازی سئو و رسیدن به نتایج دلخواه به زمان نیاز دارد، اما استفاده از خدمات سئو حرفه‌ای می‌تواند زمان مورد نیاز را کاهش دهد.

دسترسی به تجربه و مهارت‌های متخصص سئو: با بهره گیری از خدمات سئو، از دانش و تجربه متخصص‌های سئو بهره‌مند خواهید شد.

قرار گرفتن در رتبه‌های برتر: بهبود رتبه بندی و افزایش ترافیک ورودی برای کلمات کلیدی سخت.

 

حرف آخر

هر وب سایتی برای دیده شدن و کسب ترافیک ارگانیک به سئو نیاز دارد. بهترین راه برای بهینه سازی وب سایت نیز استفاده از خدمات سئویی است که توسط یک شخص حرفه ای و با تجربه ارائه می شود. در این مقاله تا شما را با مفهوم خدمات سئو و انواع آن آشنا کنم.

امیدوارم که با مطالعه این مقاله از استفاده از خدمات بهینه سازی وب سایت با خبر شده و با توجه به نیاز وب سایت، بهترین خدمات سایت را انتخاب کنید.

سایر پست‌های آموزشی

پویا کاظمیان هستم، متخصص سئو و آماده ارائه مشاوره سئو به کسب و کارها. از سال 97 در زمینه تولید محتوا و سئو سایت مشغول به کار هستم تونستم تجربیات خوبی را در این زمینه کسب کنم. با استفاده از خدمات سئو من می‌توانید از رتبه بندی وبسایت خود را بهبود ببخشید، ترافیک بیشتری را به وبسایت خود هدایت کنید و گوگل را به سایت‌تان علاقه‌مند کنید.

فهرست مطالب

پویا کاظمیان هستم، متخصص سئو و آماده ارائه مشاوره سئو به کسب و کارها. از سال 97 در زمینه تولید محتوا و سئو سایت مشغول به کار هستم تونستم تجربیات خوبی را در این زمینه کسب کنم. با استفاده از خدمات سئو من می‌توانید از رتبه بندی وبسایت خود را بهبود ببخشید، ترافیک بیشتری را به وبسایت خود هدایت کنید و گوگل را به سایت‌تان علاقه‌مند کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *