خدمات افزایش سرعت سایت

سرعت بارگذاری صفحات سایت تاثیر بسیار زیادی در تجربه کاربری دارد. در صورتی که سرعت بارگذاری صفحات وبسایت شما در دستگاه‌های مختلف پایین باشد، بر روی تجربه کاربری مخاطب‌های شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و این احتمال به وجود خواهد آمد که آن‌ها در آینده دیگر به سایت شما سر نزنند. موتورهای جستجو نیز مانند گوگل این پارامتر را در نظر می‌گیرند و با پایین آمدن سرعت لود صفحات سایت، رتبه بندی صفحات سایت‌ نیز در نتایج گوگل افت خواهد کرد.

سفارش خدمات افزایش سرعت سایت

از طریق فرم زیر درخواست خود را برای من ارسال کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس برقرار کنم.

جزئیات خدمات افزایش سرعت سایت

بهینه سازی ابعاد و حجم تصاویر صفحات

فشرده سازی و ترکیب کردن فایل‌های CSS

فشرده سازی و تاخیر در بارگذاری فایل‌های JS

فعال سازی قابلیت Gzip و Cache صفحات

منظور از سرعت لود سایت چیست؟

سرعت لود صفحه یا سرعت لود سایت به این معنی است که یک مرورگر در هر دستگاهی چه میزان زمان برای لود بخش‌های اصلی و کرابردی صفحات سایت نیاز خواهد داشت. سرعت لود سایت باید به گونه‌ای بهبود داده شود که صفحات وبسایت در تمامی دستگاه‌ها و مرورگرها به سرعت بارگذاری شوند.

 

منظور از سرعت لود سایت چیست؟

سرعت لود صفحه یا سرعت لود سایت به این معنی است که یک مرورگر در هر دستگاهی چه میزان زمان برای لود بخش‌های اصلی و کاربردی صفحات سایت نیاز خواهد داشت. سرعت لود سایت باید به گونه‌ای بهبود داده شود که صفحات وبسایت در تمامی دستگاه‌ها و مرورگرها کمتر از 3 ثانیه بارگذاری شوند.

 

چرا بهینه سازی سرعت لود وب‌سایت برای کسب و کارها مهم است؟

سایت‌ها یا صفحاتی که برای بارگذاری در مرورگر زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهند، می‌توانند تجربه کاربری بسیار ضعیفی را از خود به نمایش بگذارند و تاثیرات منفی را بر روی مشتریان بگذارند. تاثیر سرعت لود صفحات بر روی سئو سایت روز به روز در حال افزایش است و بنا به دلایل زیر باید از خدمات بهبود سرعت سایت استفاده کنید:

 

اولین برخورد بیشترین تاثیر را روی کاربران می‌گذارد

زمانی که کاربر برای اولین بار به سایت شما وارد می‌شود، نحوه تعامل او با وبسایت شما و تجربه کاربری که بدست می‌آورد، بر روی دیدگاه او نسبت به کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اگر سایت شما دارای سرعت لود بالایی باشد، تاثیر اولیه مثبتی را بر روی بازدیدکننده‌ها خواهد گذاشت. لود سریع صفحات سایت هر بازدید کننده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد و او را خوشحال و راضی نگه می‌دارد.

کاربران معتقد هستند که وب‌سایت‌های سریع قابل اعتماد و حرفه‌ای‌تر می‌باشند. در عین حال وب‌سایت‌های کند به عنوان یک سایت ناامن و غیر قابل اعتماد تلقی می‌گردند. وب‌سایت‌های فروشگاهی که سرعت لود آن‌ها کاهش پیدا می‌کند مشتریات خود را از دست خواهند داد.

 

تاثیر مستقیم بر روی رتبه بندی گوگل

سرعت وب‌سایت به صورت مستقیم بر روی رتبه بندی گوگل تاثیرگذار می‌باشد. گوگل به صراحت اعلام کرده است که می‌خواهد سایت‌های سریع را در نتایج جستجو خود به نمایش بگذارد.

به همین دلیل گوگل از سرعت لود وب‌سایت به عنوان یک پارامتر در رتبه بندی کردن صفحات سایت استفاده می‌کند. گوگل زمان لود قابل قبول وب‌سایت‌ها در کامپیوترهای شخصی و موبایل‌های همراه را 3 ثانیه اعلام کرده است. اگر وب‌سایت شما در زمانی بیش از 3 ثانیه بارگذاری می‌شود، وب‌سایت شما حتما به خدمات بهینه سازی سرعت سایت نیاز خواهد داشت.

 

تاثیرگذاری بر روی نرخ تبدیل

در برخی از تحقیقات انجام شده این نتیجه به دست آمده است که سرعت لود سایت می‌تواند بر روی نرخ تبدیل سایت یک کسب و کار تاثیر مستقیمی داشته باشد. کاربران ترجیح می‌دهند که خریدهای خود را از وب‌سایت‌هایی که دارای سرعت بارگذاری سریع می‌باشند انجام دهند و به سراغ وب‌سایت‌های کند نروند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند والمارت این تجربه را بدست آورده‌اند که حتی کاهش چند میلی ثانیه‌ای در بارگذاری صفحات سایت می‌تواند منجر به نرخ تبدیل بالاتری برای آن‌ها شود.

 

تاثیر سرعت سایت بر نرخ پرش

نرخ پرش به درصدی از کاربران گفته می‌شود که قبل از خروج از وب‌سایت تنها یک صفحه از سایت را مشاهده کنند و به صفحه دیگری سر نزنند. کاربرانی که وارد وب‌سایت‌های کند می‌شوند و محتوای صفحه در زمان طولانی برای آن‌ها بارگذاری می‌گردد، علاقه‌ای به بازدید سایر صفحات ندارند و پنجره سایت را می‌بندند یا سایت را ترک می‌کنند و به صفحه نتایج گوگل باز می‌گردند.

 

چه راه‌کارهایی برای بهبود سرعت سایت شما پیاده سازی خواهم کرد؟

در این بخش راه‌کارهایی را که با استفاده از آن سرعت سایت شما را بهبود خواهم بخشید را به شما معرفی می‌کنم. پیاده سازی این روش‌ها نیاز به تجربه و علم کافی نسبت به ساختار و عملکرد سایت دارد و در صورتی که آگاهی لازم در این باره را نداشته باشید و بخواهید این تغییرات را بر روی سایت خود پیاده سازی کنید، احتمال اینکه با مشکلات اساسی روبرو شوید و سایت خود را به کل از کار بیاندازید، وجود خواهد داشت.

 

استفاده از CDN

CDN یا شبکه تحویل محتوا، شبکه‌ای متشکل از چندین سرور در سراسر دنیا می‌باشد که در مکان‌های جغرافیایی مختلفی پخش شده‌اند. این سرورها محتوای مورد نظر کاربر را با توجه به موقعیت او، از نزدیک‌ترین سرور در اختیارش قرار می‌دهند.

زمانی که سایت خود را تنها بر روی یک سخت افزار میزبانی می‌کنید، همه درخواست‌ها به همان سخت افزار ارسال می‌شوند و زمان لازم برای پردازش درخواست‌ها افزایش پیدا می‌کند. در صورتی که بازدید کننده شما در فاصله بسیار دوری از سرور شما قرار داشته باشید، زمان رسیدن اطلاعات به او طولانی‌تر خواهد شد. با استفاده از CDN درخواست‌های کاربر به نزدیک‌ترین سرور هدایت می‌گردد که در نتیجه محتوای صفحه سایت سریع‌تر به کاربر تحویل داده می‌شود.

 

بهینه سازی تصاویر سایت

استفاده از تصاویر می‌تواند بر روی زیبایی سایت شما بسیار تاثیرگذار باشد و تجربه کاربری سایت را ارتقاء دهد. در رابطه با سایت‌های فروشگاهی نیز تصاویر یکی از مهم‌ترین بخش‌های موجود هستند و این دسته از سایت‌ها سعی دارند تا با ارائه تصاویر متعدد از محصولات خود به کاربران، دید درستی از محصولاتشان را در اختیار کاربر قرار دهند.

اما این نکته را فراموش نکنید که تصاویر بعضا حجیم هستند و می‌توانند سرعت لود سایت را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. به همین دلیل قبل بارگذاری تصاویر خود در وب‌سایت سعی کنید که تمامی آن‌ها را از نظر ابعاد و حجم بهینه سازی کنید تا تاثیر منفی بر روی سرعت لود سایت شما نداشته باشند.

 

استفاده از قابلیت کشینگ

زمانی که تعداد کاربران زیادی به صورت همزمان وارد یک صفحه می‌شوند، فشار زیادی به سرورها وارد خواهد شد و سایت به آرامی کار خواهد کرد. با فعال سازی قابلیت کش کردن (Cache) اطلاعات بر روی صفحات سایت خود می‌توانید یک سری از اطلاعات ثابت را بر روی مرورگر کاربر ذخیره سازی کنید تا دفعه بعدی که وارد صفحه سایت شما شد درخواست‌های کمتری را به سرور سایت‌تان ارسال کند. در این حالت بخشی از اطلاعات در مرورگر کاربر برای زمان مشخصی ذخیره می‌شود و سرعت بارگذاری سایت به شکل محسوسی افزایش پیدا کند.

 

بهینه سازی فایل‌های JS و CSS

برای بهینه سازی فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت سایت باید فرآیند‌های گوناگونی را طی کنیم. این فرآیند‌ها می‌توانند بر روی سرعت سایت شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. در ابتدا باید فضای خالی درون این فایل‌ها را حذف و به اصطلاح آن‌ها را فشرده سازی یا Minify کنیم.

همچنین با ترکیب کردن فایل‌های CSS با هم و فایل‌های JS با یکدیگر، تعداد Requestهای بسیار کمتری به سرور ارسال خواهد شد که این خود بر روی سرعت بارگذاری سایت تاثیرگذار خواهد بود.

در آخر نیز بارگذاری فایل‌های JS را به تاخیر می‌اندازیم تا ابتدا فایل‌های HTML و CSS لازم بارگذاری شوند و سپس فایل‌های جاوا اسکریپت اجرا شوند. پیاده سازی چنین فرآیندی می‌تواند بر روی سرعت سایت به شدت تاثیرگذار باشد.

سوالات متداول خدمات افزایش سرعت سایت

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. Lorem ipsum dolor sit amet، elite adipiscing consectetur. Ut elit tellus، luctus nec ullamcorper mattis، pulvinar dapibus leo.

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. Lorem ipsum dolor sit amet، elite adipiscing consectetur. Ut elit tellus، luctus nec ullamcorper mattis، pulvinar dapibus leo.

برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. Lorem ipsum dolor sit amet، elite adipiscing consectetur. Ut elit tellus، luctus nec ullamcorper mattis، pulvinar dapibus leo.